Mis on kurkum?

Harilik kollajuur (Curcuma Longa) e. harilik kurkum on Lõuna-Aasia troopilistest piirkondadest pärit maitse- ja ravimtaim ingveriliste sugukonnas.

Antud taime juuri keedetakse, kuivatatakse kuumaahjudes ning jahvatatakse pulbriks. Kollakas-oranž tulem leiab kasutust maitseaine ja toiduvärvina ning kangaste värvimisel.

Traditsiooniline India ajurveda meditsiin hindab seda kõrgelt, pidades seda üheks võimsaimaks ravimtaimeks. Hiina ravitsejate jaoks sümboliseerib kollajuur küllust ning nad peavad seda võimsaks organismipuhastajaks ja meeleolukõikumiste tasakaalustajaks.

Temas leidub vitamiine A, C, E, B1, B2 ja B3 ning mitmeid mineraale, muuhulgas kaltsiumit, rauda ning fosforit. Kurkumi peamine komponent on fütokemikaal kurkumiin, mille võimsaid kasutegureid tervisele on tõestanud ka kaasaegne teadus.  Kurkumiin sisaldab antioksüdante ning tugevaid põletikuvastaseid ühendeid. Teda peetakse tõeliseks supertoiduks.

KC-05 – kurkumiinirikas kurkum

CURCUME toodetes kasutame kurkumiinirikast kurkumipulbrit KC 05 , mis on välja töötatud Vietnami Teaduste Akadeemia eksperimentaaltootmisbaasis sealse riikliku tervisearengu programmi raames.

KC 05 kurkumipulbri tootmisprotsess erineb oluliselt tavalise maitseainena kasutatava kurkumipulbri tootmisprotsessist. Selle eesmärk on tõsta pulbri kurkumiinisisaldust, et suurendada kurkumist saadavat kasutegurit.

Kui tavalise poodides müüdava kurkumipulbri kurkumiinisisaldus on 1-3% siis KC 05 kurkumiinisisalduseks on 40%.

Oleme lisanud oma toodetele jahvatatud musta pipart, milles leiduv alkaloid piperiin tõstab kurkumiini biosaadavust kuni 2000 %.

Kooslus parimast, mis loodusel meile pakkuda on. Eesti mesi ja kurkumiinirikas kurkum.

Maitsev. Looduslik. Tervislik.

Tutvu tooteperega

Massive Presence Website